Dzień 8. Marca powszechnie kojarzony jest z Dniem Kobiet – czasem, kiedy płeć piękna zewsząd otrzymuje czekoladki, kwiaty oraz życzenia, lecz czasem – przy okazji – można uratować komuś życie.

Dzięki współpracy Samorządu Uniwersyteckiego oraz Klubu HDK PCK Nasza Opolska Krew w tym dniu mieliśmy również okazję zrobić coś dobrego – oddać naszą krew w, co może uratować komuś życie. Na oddających – szczególnie płci pięknej – czekały liczne upominki, m. in. kwiaty od Starosty Opolskiego czy upominki od Salonu Kosmetycznego “SEKRET PIĘKNA”. Więcej o całej akcji opowiedziała nam Inez Klimczyk reprezentująca Samorząd Uniwersytetu Opolskiego:

Akcja odbywała się w Studenckim Centrum Kultury i trwała od godziny 10:00 rano, do godziny 16:00, a zainteresowanie zarówno na oddawanie krwi, jak i na pokazy pierwszej pomocy, było naprawdę znaczne. Zgłosiło się około 70 osób chętnych, a ponad 50 mogło i oddało krew, co pozwoliło na zebranie 22 litrów krwi.

Patryk Korzec
fot. Angelika Banach