Co robią dla nas mikroorganizmy? Czym jest ekotransport? Co dzieje się w laboratoriach biologów? To zaskakujące i nurtujące pytania, które jednakże nie pozostają bez odpowiedzi. Okazję do ich poznania daje nam jedyna taka noc w Polsce, czyli słynna Noc Biologów.

Postęp w naukach biologicznych, ich nieustanny rozwój i pojawiające się wraz z nim pytania, skłoniły największe uczelnie w Polsce do podjęcia próby ukazania biologii i wszystkich jej aspektów z nowych, interesujących stron, które zarazem przystępne są dla każdej osoby niezależnie od wieku. W tym roku odbędzie się już dziewiąta edycja wydarzenia, a będzie miało to miejsce w 34 ośrodkach przyrodniczych na terenie całego kraju.

O głównym celu całego wydarzenia opowiedział nam dr Sławomir Wierzba, z Instytutu Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Uniwersytetu Opolskiego.

 

W planie całego wydarzenia na Uniwersytecie Opolskim, przewidziane są wykłady na temat m.in. Mikroorganizmów w życiu człowieka, Domowego laboratorium, Eko-transportu, czy Enzymów w walce ze zmianami środowiska.

Seria warsztatów na temat Świat w kropli wody poprowadzona zostanie przez dr Sławomira Wierzbę, który zgodził się o nich opowiedzieć.

 

Poruszając temat całego wydarzenia, należy także pamiętać o jego funkcji, znaczeniu i roli w nauczaniu nowych pokoleń. 

 

Wydarzenie będzie miało miejsce 10 stycznia 2020 roku, i rozpocznie się już o godzinie 16:00 na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym Uniwersytetu Opolskiego.

 

 

 

 

Małgorzata Ćwiek
Fot: uni.opole.pl, nocbiologow.pl