Po zaciętym meczu finałowym Bezpieczeństwo wewnętrzne IV dopiero w dogrywce pokonało 4:3 Reprezentację Ukrainy. Natomiast 3. miejsce wywalczyli zawodnicy II roku Bezpieczeństwa wewnętrznego.

Tygodnie piłkarskich zmagań na Orliku przy ul. Czaplaka zwieńczył wczoraj (12.06.) finał Akademickiej Ligi Mistrzów 2018. W tegorocznym turnieju udział brało 11 zespołów, a najsilniejszą reprezentację miał kierunek Bezpieczeństwa wewnętrznego.

W wielkim finale Bezpieczeństwo wewnętrzne IV zmierzyło się z Reprezentacją Ukrainy. Studenci z Ukrainy od samego początku odważnie napierali na bramkę Mateusza Sierpińskiego i jako pierwsi wyszli na prowadzenie po golu Serhii’ego Railko. Zawodnicy BW IV od razu zabrali się do odrabiania strat i szybko wyrównali wynik spotkania po trafieniu Macieja Migi. Chwilę później po golu Jakuba Garbowskiego było już 2:1 dla Bezpieczeństwa wewnętrznego IV, którzy do końca pierwszej połowy kontrolowali spotkanie, jednak tuż przed gwizdkiem sędziego stracili bramkę na 2:2 autorstwa Oleksandra Havryliuka.

W drugiej połowie także nie brakowało emocji. Obie drużyny miały dogodne sytuacje na objęcie prowadzenia. Spotkanie było niezwykle wyrównane, a momentami obfitujące w ostre starcia. Po serii takich fauli Reprezentacja Ukrainy zdobyła bramkę. Wielu domagało się odgwizdania faulu, który miał miejsce przed pokonaniem Sierpińskiego, jednak sędzia uznał gola i wskazał na środek boiska. Kiedy wydawało się, że Reprezentacja Ukrainy pewnie zmierza po puchar ALM, pięknym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Maciej Miga, który zapewnił swoim zawodnikom dogrywkę.

Dodatkowe 10 minut gry przyniosło wyrównane okazje obu drużyn. Gra przenosiła się z jednego pola karnego pod drugie. Lepsi w tej batalii okazali się jednak zawodnicy BW IV, a bramkę na 4:3 zdobył niezawodny Maciej Miga, który w tym meczu strzelił hat-tricka.

Przed finałem rozegrano jeszcze mecz o 3. miejsce, w którym Bezpieczeństwo wewnętrzne II zmierzyło się z I rokiem Bezpieczeństwa wewnętrznego. W tym meczu starsi o rok koledzy nie dali szans młodszym i pewnie zwyciężyli 5:1. Bramki dla BW II strzelali: Damian Dobrzyński 2, Tomasz Napieraj, Mateusz Kwas i Paweł Wiśnik. Honorową bramkę dla BW I zdobył Kamil Trocha.

Po zakończonych meczach nie zabrakło także nagród indywidualnych dla najlepszych zawodników. Królem strzelców z 33 bramkami na koncie został Michał Błoński (BW I). Najlepszym bramkarzem okazał się Yefym Smirnov (Reprezentacja Ukrainy), a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Maciej Kocztorz (BW IV).

Finałowe spotkania ALM 2018, oprócz zgromadzonych na Orliku studentów, śledzili także prorektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Izabella Pisarek oraz kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu mgr Zbigniew Zagórowski. Nam udało się porozmawiać z panią prorektor, która życzyła powodzenia opolskim żakom.

Okazuje się, że pani prof. Izabella Pisarek lubi piłkę nożną, którą zaraził ją jej tato.

Przypominamy, że w przyszłym roku akademickim na pewno wystartuje kolejna edycja Akademickiej Ligi Mistrzów.