Obchody Chińskiego Nowego Roku na UO!

Muzeum Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na “popołudnie z Chinami”` w ramach rozpoczęcia się Chińskiego Nowego Roku.

Z okazji świąt, w naszym uniwersyteckim muzeum odbędzie się spotkanie z lektorką języka chińskiego, Yi-Ting Liao,
która to podzieli się swoją wiedzą na temat zwyczajów związanych z tym świętem. Dowiemy się również co Chińczycy robią w wolnym czasie,
jakie związek z Nowym Rokiem ma pies oraz jak zaparzyć herbatę. O wydarzeniu wypowiedział się dr Stankomir Nicieja:

Na popołudniu z Chinami będzie można również zobaczyć wystawę z różnymi przedmiotami związanymi z kulturą i tradycją chińskiego narodu.
Wystawę będzie można oglądać do 31 maja tego roku.

Podczas tego spotkania na przybytych gości będą czekać niemałe niespodzianki, między innymi degustacja chińskich herbat.

Świętowanie Chińskiego Nowego Roku odbędzie się 22 lutego o godzinie 16:00 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, przy placu Kopernika 11, w sali 18.

Nicol Rzotki