Polonistyka „jest zawsze związana z przekroczeniem zastanych norm i granic, również geograficznych. Jest podróżą poprzez historię własnego języka, tożsamości. Podróżą ku czemuś, w licznym, a zarazem doborowym towarzystwie”.

Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego oraz Katedra Języka Polskiego i Katedra Literatury Polskiej zapraszają na Dzień Otwarty Polonistyki UO, który odbędzie się dnia 29 marca 2023 r. w godz. 9.00-15.30 w Auli Błękitnej Collegium Maius (pl. Kopernika 11, III piętro, sala 301).

Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół średnich, zwłaszcza do tegorocznych maturzystów. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chcących zagłębić się w aspekty związane z poezją współczesną, poszerzyć swą wiedzę historycznojęzykową, a także zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną opolskiej polonistyki.

O szczegółach inicjatywy opowiada Pani dr hab. Lidia Przymuszała, prof. UO:

W programie przewidziane zostały wykłady tematyczne, a także spora dawka cennej praktyki realizowana w formie warsztatów. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie Uniwersytetu Opolskiego.

Organizatorzy proszą o mailowe potwierdzenie udziału w wydarzeniu. Zgłoszenie prosimy przesłać na adres: lprzymuszala@uni.opole.pl (do 24.03.2023).

Katarzyna Michalska

fot.: Uniwersytet Opolski