Historyczne wydarzenie w środowisku akademickim – Akademickie Mistrzostwa Polski w e-sporcie.

Jeśli jesteś zapalonym graczem Counter Strike, League of Legends lub Hearthstone, masz szansę się wykazać i zgarnąć nagrodę pieniężną z puli w wysokości  5000 złotych. Nasza uczelnia bierze udział w Pierwszych Akademickich Mistrzostwach Polski w E- sporcie. Jak dotąd rozegrano tak zwane warm-up’y z wybranych gier, które cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród studentów.

O zawodach wypowiada się wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Opolskiego, Mateusz Ptak.

Żeby wziąć udział w rozgrywce, uczestnik musi stworzyć drużynę składającą się z 5 osób. Trzy z nich muszą posiadać status studenta bądź być członkiem AZS’u. Regulamin wydarzenia oraz informacje ogólne znajdują się na stronie www.e-ampy.pl gdzie także można dokonywać zapisów, które kończą się dziś o godzinie 20:00.

Jedyne wymaganie dotyczące drużyn jest takie, aby w pięcioosobowym składzie znalazły się co najmniej trzy osoby posiadające status studenta, będące członkiem AZS-u lub pracownikiem uczelni wyższej.

Katarzyna Okos
fot.: esportnow.pl