W środę (25.04) w Studenckim Centrum Kultury odbyła się Gala Młodego Naukowca, podczas której wyróżniono cztery koła naukowe.

Wydarzenie to należało do jednych z ważniejszych, bowiem przyznawane były nagrody dla najlepszych kół naukowych w 4 kategoriach: ekonomiczno-prawnej, humanistyczno-artystycznej, przyrodniczo-technicznej oraz nauk społecznych.

Na galach rozdania nagród nie może zabraknąć humoru, gościa specjalnego i dobrej muzyki. Na szczęście wszystkie te kryteria zostały spełnione, ponieważ zespół B6, po wystąpieniu na tegorocznej Zimowej Giełdzie Piosenki, ponownie zawitał na deskach sali widowiskowej. Przed każdym wręczeniem nagrody prezentował utwory tj.: ABBA – Sunny czy Budka Suflera – Za ostatni grosz.

Pomiędzy wystąpieniami odtwarzane były filmiki, na których można było zobaczyć władze Uniwersytetu Opolskiego, wypowiadające się o muzyce, jakiej słuchali w młodości.

Humor i wiedza przekazane zostały w wykładzie Karola Wójcickiego “Z głową w gwiazdach”. Pasjonat nocnego nieba poruszył tematy zorzy polarnej, zaćmienia księżyca i miejsc, do których najlepiej jest się udać, aby zobaczyć ten efekt.

Laureatami, którzy z rąk władz UO otrzymali nagrody w postaci statuetki i 1000 złotych, byli:
– KN Biotechnologów
– KN Pedagogów
– KN Ekonomistów
– KN Kultury Rosyjskiej

Warto również zaznaczyć, że na tegorocznej gali została przyznana nagroda specjalna od Forum Studenckiego Ruchu Naukowego dla dr Katarzyny Książek, która aktywnie działa w środowisku studenckim i wspiera koła naukowe.

Pod koniec imprezy udało nam się porozmawiać z Prorektor ds. kształcenia i studentów – dr hab. Izabellą Pisarek prof. UO i zapytać ją o osiągnięcia żaków:

Nicol Rzotki
fot.: własne