Z danych statystycznych wynika, że w Polsce niepełnosprawni stanowią 12% ogółu społeczeństwa. Kiedyś był to temat wstydliwy, jednak dzisiaj u większości obywateli znajduje zrozumienie, a funkcjonowanie wokół nas osób niepełnosprawnych stało się normą.

3 – go grudnia, to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony w 1992 roku, przez ONZ. Dzień ten, jest okazją do zwiększenia świadomości społecznej oraz do podsumowania korzyści, jakie w każdym aspekcie życia dają działania integracyjne. Począwszy od niwelowania barier architektonicznych, po zmiany w sposobie postrzegania istniejących w naszym otoczeniu innych.
Z tej okazji zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego o kilka spraw związanych z osobami niepełnosprawnymi:

Czy spotykasz osoby niepełnosprawne na co dzień?

Czy udzielasz pomocy osobom niepełnosprawnym?

Czy według Ciebie takie są zdolne do pracy ?

fot. www.razemztoba.pl

Wiktoria Radecka