„Studia z przyszłością” to prestiżowy konkurs i program akredytacyjny. Służy on wyróżnianiu nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach.

– Uważamy to za duży sukces i bardzo nam miło, że w konkursie, w którym ścierały się giganty, to znaczy duże krajowe uniwersytety, dostrzeżono kierunek z Opola – komentuje dr Barbara Curyło na stronie uniwersytety opolskiego. – Co więcej, nasza propozycja była jedyną aż tak bardzo międzynarodową.

Kierunek Europa Master politologii na UO został wyróżniony na tle wielu innych uniwersytetów. Jest to kierunek łączący trzy uczelnie. Studia magisterskie Europa Master zakładają naukę na uniwersytetach w Opolu, we francuskim Dijon i w niemieckiej Moguncji.

16 marca 2016 roku w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Uroczysta Gala Finałowa I edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. W finale wzięli udział reprezentanci środowiska akademickiego z całej Polski: rektorzy, dziekani, dyrektorzy instytutów i katedr.

Julia Kędziora
fot.: uni.opole.pl

Na zdjęciu: dr Barbara Curyło (po lewej) i dr Joanna Kulska z certyfikatem “Studia z Przyszłością”.