Konkurs na prace plastyczne – tym razem lalki teatralne – odbędzie się nigdzie indziej jak w Teatrze Lalki i Aktora. Organizatorzy zachęcają do przyjścia na wystawę właśnie tych inspirujących prac.

To już 6. edycja konkursu plastycznego. W tym roku tematem zostały lalki teatralne, a konkurs skierowany jest dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Opolszczyzny. Jak podkreśla Magdalena Starczewska, przysyłane prace zawsze zaskakują organizatorów swoją kreatywnością i jak mówi „Dzieci mają niczym niezaburzoną wyobraźnię, myślenie dorosłych jest bardziej linearne i mniej kreatywne”. Zachęca również studentów np. pedagogiki czy kierunków artystycznych do przyjścia na wystawę prac, która będzie trwała od 17 maja do 17 czerwca b.r. i może być inspiracją do własnej twórczości czy chociażby pracy z dziećmi.

Weronika Wiora
zdj.: polskieradio.pl