Akcja dla naszego kolegi z Uniwersytetu Opolskiego „Naprawmy Szczebla” sięga coraz dalej. Znany polski zespół Lao Che pomoże Patrykowi opłacić kosztowną rehabilitację grając w Opolu koncert charytatywny.

Zespół Lao Che pojawił się na polskiej scenie muzycznej już kilkanaście lat temu, bo w 1999 roku. Założyli go byli członkowie zespołu Koli w Płocku, a ich nazwa pochodzi od jednej z postaci w znanym filmie Indiana Jones i Świątynia Zagłady. Stali się znani po opublikowaniu swojego drugiego albumu Powstanie Warszawskie w 2005 roku, który zdobył tytuł Złotej Płyty. Sukces ten powtórzył krążek wydany 7 lat później zatytułowany Soundtrack, lecz to nie ich jedyne osiągnięcia. W międzyczasie, bo w roku 2008 zespół doceniony został statusem Platynowej Płyty za album Gospel, co udało im się powtórzyć również w roku ubiegłym za płytę Dzieciom, która podbiła serca fanów w każdym wieku.

Lao Che zagra charytatywnie, gdyż cały koncert odbywa się pod hasłem „Naprawmy Szczebla”. Szczebel – Patryk Wojda – jest studentem Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. W maju tego roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi, przez co całkowicie stracił władzę w kończynach. Obecnie jest już po operacji, która pozwoliła na odzyskanie władzy w nogach, lecz do pełnej sprawności konieczna jest długa oraz bardzo kosztowna rehabilitacja. Do pomocy Szczeblowi oraz wzięcia udziału w koncercie zachęca Marek Szubryt z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki:

Wszyscy fani zespołu Lao Che oraz przyjaciele i ludzie chcący pomóc Szczeblowi w ukończeniu studiów oraz powrocie do zdrowia zapraszani są do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki już 2.11.2016r. o godzinie 20.00. Dochód z zakupu biletów-cegiełek przekazany zostanie na rehabilitację Patryka.