Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wam wciąż brakuje pomysłu i funduszy na wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego? Niewykluczone, że odpowiedź leży gdzieś na półce w “Drugim Brzegu”.

Nadchodzący tydzień to okres intensywnego poszukiwania prezentów. Możliwości jest wiele, a czasu coraz mniej. Używane książki albo płyty winylowe w dobrym stanie, mogą być świetną alternatywą dla drogich i powtarzalnych rzeczy z marketów. Nie dość, że są to prezenty od serca na miarę studenckich kieszeni, to znajdziecie je „tuż za rogiem” – dokładniej w budynku Collegium Maius.

Co można znaleźć w antykwariacie? Krótko mówiąc, (prawie) wszystko. Sam właściciel jest co rano zaskoczony, tym co zastaje w „Drugim Brzegu”. Tutaj niemożliwe staje się możliwe, zapewnia Witek Sułek.

Poza sezonem świątecznym, „Drugi Brzeg” to po prostu miejsce, gdzie krzyżują się drogi miłośników dobrych książek i muzyki. Odnajdą się tutaj osoby, które wiedzą co lubią, ale również takie, które dopiero kształtują swoje książkowe, czy muzyczne gusta. Pan Witek jest kopalnią wiedzy, jeśli chodzi o swoją działkę i chętnie służy radą zagubionym czytelnikom oraz czytelniczkom.

Ceny książek oczywiście różnią się – każde znalezisko w antykwariacie jest unikatowe: starsze, nowsze, rzadziej spotykane, w dobrym, czy lepszym stanie. Niektóre kosztują jedynie symboliczną złotówkę (wystawione przed antykwariatem), ale trafiają się także nowe, a więc i droższe pozycje.

“Drugi Brzeg” jest otwarty od poniedziałku do piątku. Znajduje się w budynku Collegium Maius, przy placu Kopernika (naprzeciwko galerii Solaris).

Weronika Wiora
Fot.: Klaudia Eckert