To jest właśnie temat konferencji, organizowanej przez fundację Fabryka Inspiracji PL, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Jest to jedyne takie wydarzenie na Opolszczyźnie, które skupiać się będzie na tematyce Funduszy Europejskich dla młodych osób współfinansowany ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Konferencja będzie poruszać tematy funduszy europejskich i wszelkie informacje merytoryczne będą przeplatane dyskusją ekspertów. Samorealizacja i temat prowadzenia biznesów, będzie jednym punktów spotkania. Jednak głównym celem powstania takiego wydarzenia jest przekazanie wiedzy o Funduszach Europejskich m.in. wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, startup – rozwój ścieżki zawodowej, wdrażanie innowacji, rozwijanie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji. Wydarzenie skierowane jest dla osób do 30 roku życia oraz tych, którzy uczą się na Opolskich uczelniach, placówkach czy ośrodkach uczelnianych w Opolu.

Prelegenci konferencji to eksperci z różnych dziedzin, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniami w trakcie spotkania. Do Biblioteki Miejskiej w Opolu na wygłoszenie prelekcji przyjadą: Michał Wojczyszyn – pracownik Parku Naukowo-Technologicznego oraz ambasador woj. opolskiego w Fundacji Startup Poland, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, dr Michał Wanke – wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, dr hab. Robert Geisler – profesor w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Opolskiego i autor wielu publikacji z socjologii gospodarki i polityki oraz Ochotniczy Hufiec Pracy.

Więcej o wydarzeniu opowiedziała Judyta Gralka – specjalista ds. marketingu i PR.

Wydarzenie odbędzie się 11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Konferencja rozpoczyna się o 10:00 i trwa aż do 16:00. Wstęp jest bezpłatny a wszystkim uczestnikom zapewnione są materiały szkoleniowe i poczęstunek. Studenci, którzy pojawią się na konferencji, dostaną zaświadczenie o potwierdzeniu udziału.
Link do wydarzenia klik.

Nicol Rzotki