Studenci twierdzą, że to ciekawa forma zarobku.

Wiosenna pogoda zachęca do korzystania z sieci miejskich rowerów. Często jednak dochodzi do przypadków porzucania i rozkradania jednośladów. Walkę z tym zjawiskiem podjęła firma Next Bike – operator sieci, który proponuje nietypowe rozwiązanie i zamierza płacić za informacje o porzuconych jednośladach.

Na razie nagrody będą jednak raczej symboliczne – 5 zł za samą informację o położeniu roweru oraz 10 zł za jego doprowadzenie do stacji. Podobne rozwiązania są stosowane już w innych miastach w Polsce. Tam jednak znalazca może liczyć na bardziej obiecujące wynagrodzenie sięgające nawet 50 zł.

Zapytaliśmy opolskich studentów, co sądzą o takiej formie zachęty:

Sieć opolskich rowerów miejskich liczy blisko 200 jednośladów zlokalizowanych w 19 stacjach. Korzystać można z nich przez całą dobę od początku marca do końca listopada.

Filip Kwaśniak
fot.: nextbike.pl