Kolejne kompendium wiedzy zostało napisane i opublikowane przez pracowników naukowych Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego. Książka, może być wykorzystywana w szkołach, na studiach, ale również może posłużyć jako zwykła lektura dla każdego z nas.

Z każdym kolejnym dniem, ludziom trudno jest zrozumieć otaczający świat, a w nim ochronę kraju. Repetytorium „Bezpieczeństwo państwa – wybrane problemy” zawiera informacje o procesach, które kształtują nasze indywidualne, jak i masowe bezpieczeństwo. Znajduje się tu również wiele wyjaśnień odnośnie migracji, terroryzmu, kryzysu czy konfliktów zbrojnych.

Powstanie podręcznika, możliwe było poprzez pomoc Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach projektu o bezpieczeństwie. Z kolei autorzy to dr Bartosz Maziarz, dr Marek Mazurkiewicz, dr hab. Adam Drosik, prof. UO, dr hab. Kamil Minkner, prof. UO i dr hab. Lech Rubisz, prof. UO.

O procesie powstawania książki, opowiada jeden z współtwórców podręcznika dr hab. Kamil Minkner, prof. UO:

Profesor dodał również, co sądzi o bezpieczeństwie w dzisiejszych czasach:

Więcej informacji o tym, jaka jest dokładna zawartość kompendium, znajdziecie na stronie facebookowej Instytutu Politologii UO.

Olivia Turek

Fot.: Olivia Turek