O NAS

Radio Sygnały nowoczesne studenckie radio internetowe z długimi tradycjami. Powstaliśmy 24 kwietnia 1957 roku i przez długie lata działaliśmy jako studencki radiowęzeł w akademikach na terenie Wyższej Szkoły Pedagogicznej (późniejszego Uniwersytetu Opolskiego) w Opolu. Po 5-letniej przerwie trwającej od 2000 r. wznowiliśmy działalność wykorzystując platformę, jaką jest Internet.

Dzięki globalnej sieci można nas słuchać w każdym zakątku Ziemi, co daje nam zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi stacjami FM, przy czym jakością dźwięku i specyfiką programu na pewno im nie ustępujemy.

Nasz program skierowany jest głównie do młodych ludzi, ale doświadczenie pokazuje, że słuchają nas ludzie w różnym wieku. U nas każdy znajdzie, coś dla siebie! Bloki programowe są dobrze dopasowane do oczekiwań naszych słuchaczy – jest czas na różnorodną muzykę, pozdrowienia, a także na autorskie popisy naszych prowadzących (patrz: ramówka). Stale monitorujemy opolskie środowisko akademickie w poszukiwaniu dobrych tematów do skomentowania i prezentacji przed szerszym audytorium. U nas można się także dowiedzieć gdzie wyskoczyć w wolnym czasie i się nie nudzić.