Ich nazwa pochodzi od leku psychotropowego, nic więc dziwnego, że ich muzyka potrafi uderzyć do głowy – zespół XXanaXX, bo o nich mowa, zagrał dziś na Alternative day podczas Piastonaliów.

Dużo energii, elektroniczne brzmienia i niesamowity wokal Klaudii Szafrańskiej dają połączenie, które potrafi rozgrzać publikę do czerwoności. Tak było i tym razem, podczas wtorkowego koncertu na kampusie UO. XXanaXX to zespół powstały w 2012 roku z inicjatywy Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego. Jak można przeczytać na ich fanpage’u: „Ich ścieżki zbiegły się w odpowiednim momencie – Klaudia szukała odpowiedniego producenta muzycznego, a Michał wokalistki z „tym czymś” w głosie. Oboje, opowiedzieli dziś naszemu reporterowi Piotrowi Olbrychowi, o swoich planach na przyszłość i spojrzeniu na muzykę.

Piotr Olbrych, Marcin Michalski