Dokładnie tak, jak przez ostatnie dwa lata, wczesna wiosna obfituje na Uniwersytecie Opolskim w wiele inicjatyw naukowych. Już po raz trzeci organizowana jest Naukowa Konferencja Środowiskowa, będąca idealną okazją dla studentów na zaprezentowanie swoich pasji badawczych.

Wszyscy członkowie kół naukowych funkcjonujących na Uniwersytecie Opolskim mogą zgłosić swoje wystąpienie podczas którego ich zadaniem będzie zaprezentowanie słuchaczom najważniejszych aspektów swojej dziedziny w prosty, interesujący oraz przystępny sposób.

Po raz drugi konferencja odbywać się będzie w formule Science Slam. Opiera się ona na krótkich (maksymalnie 10 min.), skondensowanych prezentacjach wszystkich uczestników, podczas których mają oni za zadanie przestawić zgromadzonym cel, sens oraz korzyść płynącą ze swoich badań. Istotą wystąpień jest ich prostota przekazu, klarowność i ciekawy sposób prezentacji, skierowany także dla słuchaczy niezwiązanych z konkretną, prezentowaną dziedziną.
Formuła Since Slam swój debiut miała w Niemczech 8 lat temu, gdzie okazała się być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wykładów. Co więcej pozwala na bardziej swobodny charakter konferencji oraz skupia większą uwagę publiki na występujących.

Każde koło naukowe otrzymało formularze zgłoszeniowe na maila, a jeśli nie, proszone jest o kontakt w wiadomości prywatnej z Forum Studenckiego Ruchu Naukowego UO.  Wypełnione formularze można wysyłać do 16.03.2018r. na adres kn@uni.opole.pl. Więcej informacji znaleźć można na stronie kn.uni.opole.pl.

Patryk Korzec
fot. kn.uni.opole.pl