Kolejny dzień XXII Krajowej Konferencji PSRP obfituje w liczne bloki szkoleniowe.

Dzień rozpoczął się konferencją pt Komunikacja w Social Media, która prowadzona była przez jedną z organizatorek XXII Krajowej Konferencji PSRP 2016 – Oliwię Siwińską. Poruszyła ona zarówno tematy podstawowe, dla ludzi dopiero wdrażających się w temat mediów społecznościowych, jak i postępowania kryzysowe w sieci oraz najczęstsze błędy. Oliwia krótko streściła nam przebieg szkolenia:

Kolejnym porannym blokiem było szkolenie na temat funduszu pomocy materialnej dla studentów, którą poprowadził Michał Gosczyński– były Przewodniczący Samorządu Doktoratów Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie szkolenia próbował odpowiedzieć na pytanie, jak powinien wyglądać idealny system pomocy i jakie kroki należy uczynić, aby poprawić stan obecny.

Skuteczna motywacja to idealna cecha lidera i to właśnie jej Damian Bąbel, członek Rady Studentów PSRP, uczył podczas swojego szkolenia Motywacja w samorządzie, które odbyło się ramach XXII Krajowej Konferencji PSRP. Samo szkolenie składało się z dwóch części, które Damian zgodził się nam scharakteryzować:

Po rozmowach z prowadzącymi wykłady i ogromie informacji z konferencji nie możemy zapomnieć o najważniejszym punkcie tej imprezy. Mowa oczywiście o ludziach, którzy tu przybyli, często przemierzając setki kilometrów. W piątkowy późny wieczór chodząc po korytarzach pytaliśmy uczestników o wrażenia po pierwszym tak aktywnym dniu.

Udało nam się również zapytać o wrażenia jednego z organizatorów całego przedsięwzięcia – Maćka Kochańskiego, który opowiedział nam jak postrzegana jest Konferencja od strony organizacyjnego zaplecza:

Jak mogliśmy usłyszeć uczestnicy są zmęczeni napiętym planem, lecz zadowoleni z formy oraz organizacji, a ich oczekiwania co do samej Konferencji nie słabną.

Julia Kędziora i Patryk Korzec