Piastonaliowy Dzień Sportu zamienił Kampus Uniwersytetu Opolskiego w jedną wielką arenę sportową. Do wyboru było wiele dyscyplin czy warsztatów, a więc każdy student mógł znaleźć coś dla siebie.

Już od godziny 10:00 na boisku Orlika pojawili się zawodnicy Wizards Opole, którzy uczyli podstaw gry w futbol amerykański i rozegrali mecz pokazowy. Natomiast obok Studenckiego Centrum Kultury “Czarodzieje” rozstawili swój namiot, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie w koszulce Wizards i wygrać klubowe gadżety. Oprócz futbolistów pojawili się także członkowie zarządu tego zespołu, a więc prezes Wizards Opole, Dominik Wojtowicz i członek PR, Patryk Płóciennik, a także doświadczony komentator futbolu amerykańskiego, Dawid Biały.

Mówi Prezes Czarodziejów, Dominik Wojtowicz.

Wywiad z Dawidem Białym dostępny będzie w oddzielnym wpisie.

DSC_0146

W D.S. Niechcic odbywały się natomiast zawody w Tower Running, czyli najszybszym wbieganiu po schodach 11. piętrowego akademika. Najszybsza wśród kobiet okazała się Monika Jaksy (56 sekund), drugie miejsce zajęła Marta Wójcik, a trzecie Aleksandra Zolota. W wyścigu mężczyzn najszybciej na 11. piętro Niechcica wbiegł Piotr Białaszczyk (46 sekund), drugi był Radek Światły. a ostatnie miejsce na podium zajął Marek Labocha.

Mówi Sandra Karpińska z Akademickiego Związku Sportowego. Organizatorka Tower Runningu jest zadowolona z dzisiejszej frekwencji, ale za rok liczy na więcej.

DSC_0143

W międzyczasie AZS Uniwersytetu Opolskiego częstował fit śniadaniem każdego studenta. W Studenckim Centrum Kultury można było pożywić się owsianką z różnymi zdrowymi dodatkami. Oprócz tego, na I piętrze SCK-u toczyła się rywalizacja na ergometrze wioślarskim. Natomiast w sali kameralnej zawodnicy Wizards Opole przeprowadzili wykład pt. “Futbol amerykański – sport kolizyjny”.

DSC_0157

Od godziny 12:00 w klubie studenckim “Skrzat” odbywały się zajęcia ruchowe i aerobik prowadzone przez specjalistów z Maximus Fitness Club.

DSC_0155

Ponadto, w sali gimnastycznej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu mężczyźni rywalizowali  o miano najsilniejszego studenta Uniwersytetu Opolskiego. Najlepszy okazał się Tomasz Węgrzyn, który kończy właśnie III rok ekonomii. Posłuchajcie krótkiego wywiadu ze zwycięzcą wyciskania sztangi leżąc.

IMG_20160517_154407

Od godziny 16:00 w Studenckim Centrum Kultury pojawili się zawodnicy Muzenza Capoeira z Opola. Chętni mogli wziąć udział w lekcji otwartej i poznać tajniki tego sportu.

IMG_20160517_165559

Po godzinie 14:00 na Orliku królowała już tylko piłka nożna. Najpierw odbył się mecz o 3. miejsce Akademickiej Ligi Mistrzów. Drużyna Logistyki (II rok) zmierzyła się z Ekonomią (II rok) i to właśnie logistycy okazali się lepsi. W wielkim finale zagrali Ekonomia (V rok) z Bezpieczeństwem Wewnętrznym (II rok, grupa II). Zespół Ekonomii V po zaciętym meczu pokonał swoich rywali 5:4 i wywalczył puchar tegorocznej edycji Akademickiej Ligi Mistrzów.

Mówi Krzysztof Nowak, zawodnik zwycięskiej drużyny Ekonomii V.

DSC_0207

Następnie na boisko Orlika wbiegli już reprezentanci miasta Opola, opolskich mediów i pracownicy Uniwersytetu Opolskiego. Panowie rozegrali turniej, grając w systemie każdy z każdym. Kolejny raz najlepszy okazał się zespół Uniwersytetu Opolskiego. Srebro przypadło opolskim dziennikarzom, a brązem musieli zadowolić się zawodnicy miasta Opola.

DSC_0229

Paulina Kurtyka