Koło naukowe Prawa Karnego „Wokanda” zorganizowało spotkanie z biegłym z zakresu badań daktyloskopijnych Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, panią Anną Kawoń. Podczas wykładu studenci mogli dowiedzieć się jak wygląda pobieranie i badanie odcisków palców. Pani ekspert opowiedziała o ciekawostkach dotyczących pracy biegłego oraz trudnościach jakie spotyka w swojej pracy.

O tym jak wygląda proces pobierania i sprawdzania odcisków palców mówi pani Anna Kawoń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu:

Praca biegłego eksperta różni się od tego do czego przyzwyczaiły nas seriale kryminalne. To bardzo żmudna praca – mówi pani ekspert.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Spotkanie z ekspertem” dziś o 14.00 na Wydziale Prawa i Administracji.

Marcin Michalski