Według GUS w 2017 roku w Polsce wytworzono 126 mln ton odpadów. Wśród nich 30 mln ton pochodzi z przemysłu a 12 mln ton to odpady komunalne. To bogate źródło potencjalnych zasobów, z którego zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej, coraz częściej odzyskuje się wartościowe materiały i poddaje recyklingowi, by ponownie wykorzystać je w produkcji.

To właśnie studenci już dzisiaj kształtują nadchodzącą przyszłość. Od biznesu oczekują większej odpowiedzialności za jego wpływ na środowisko naturalne. Dlatego, często to oni są najaktywniejszymi promotorami zmian, prowadzących do lepszego, bardziej zrównoważonego korzystania z zasobów. Poprzez nasz konkurs pokazujemy projekty, które realnie mogą wesprzeć firmy czy miasta we wprowadzaniu gospodarki cyrkularnej do codziennego działania. Takim pomysłem może być również kampania promująca gospodarkę o obiegu zamkniętym – mówi Aleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager Stena Recycling.

O tym co powinniśmy robić, aby wspierać środowisko naturalne opowiedziała Victoria Żelisławska.

 

 

Czym jest gospodarka cyrkularna?

 

Skąd wziął się pomysł na konkurs?

 

Do 31 stycznia 2020 przyjmowane są zgłoszenia do III edycji konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego organizowanego przez Stena Recycling. Warto zarejestrować swój projekt już teraz, zanim nastanie czas wytężonej pracy związanej z sesją egzaminacyjną. Na zwycięzców czekają nagrody: laptopy oraz 10 000 zł na realizację zaproponowanego projektu lub kampanii.

Jak można zgłosić swój projekt?

 

 

Victoria Bugajska, Anna Kosowaska
Źródło: https://www.stenarecycling.pl/top-menu/aktualnosci/ruszy-konkurs-lider-gospodarki-obiegu-zamknitego/