Pragniesz zrobić coś dla innych, a języki obce lub przedmioty ścisłe nie są dla Ciebie żadnym problemem? Akcja “Rozum i Serce” powie Ci jak tego dokonać!

To już kolejna odsłona programu “Rozum i Serce”, w którym to studenci Uniwersytetu Opolskiego będą mogli wykazać się swoją wiedzą i przekazać ją podopiecznym z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim.

O szczegółach akcji wypowiedział się koordynator projektu, dr hab. Daniel Pietrek, prof. UO:

Parę lat temu akcja działała jako “Język i Serce”, ponieważ lekcji udzielano tylko z języków obcych, jednak od 2016 roku program został rozszerzony. Zainteresowani studenci będą mogli udzielać korepetycji z praktycznie wszystkich przedmiotów, począwszy od matematyki przez języki obce aż po biologię czy chemię.

Dzięki udzielaniu korepetycji, nasi studenci mogą uzyskać zaświadczenie o odbyciu wymaganych praktyk, ale i nabrać cennego doświadczenia w relacjach międzyludzkich. Świadomość, że z naszą pomocą dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim mogą osiągnąć w życiu trochę więcej, jest najlepszą odpowiedzią na pytanie “Po co się angażować?”

Przekazywanie wiedzy młodszym pokoleniom było i nadal jest ważne, dlatego nie zwlekaj i podaj dzieciom pomocną dłoń! Dodatkowe informacje, zgłoszenia i pytania należy zgłaszać do dziekanatu Wydziału Filologicznego w Collegium Maius przy pl. Kopernika 11A lub skontaktować się z koordynatorem akcji – dr hab. Danielem Pietrkiem, prof. UO, w czwartki od 11:30 – 13:00.

Nicol Rzotki
fot.: wfil.uni.opole.pl