Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z firmą Nutricia organizuje projekt „Rozum i Serce”, w którym bardzo ważną rolę odgrywają właśnie tytułowi superbohaterowie, czyli wolontariusze.
Cała akcja w głównej mierze polega na pomaganiu w nauce podopiecznym z domu dziecka w Tarnowie Opolskim. Wolontariuszem może zostać każdy student, niezależnie od wieku ani kierunku.

O tym jak mogą wyglądać zajęcia i w jaki sposób można je prowadzić, szczegółowo opowiedziała nam koordynatorka wolontariatu, Justyna Korenowska.

Rekrutacja trwa przez cały rok, a o dojazd nie trzeba się martwić, tą częścią organizacyjną zajęła
się firma Nutricia.

Najpilniej potrzebni są pomocnicy do nauki języka angielskiego oraz matematyki, oczywiście również
mile widziane będą osoby chcące podzielić się swoją wiedzą z historii, geografii, chemii, fizyki oraz
języka niemieckiego.

Ważną informacją jest to, że wolontariat można odbyć w ramach praktyk zawodowych. Korepetycji można udzielać regularnie w wybrany przez siebie dzień w tygodniu. Zajęcia powinny trwać przez 60 minut, a ewentualne ich skrócenie, bądź przedłużenie, zależy od własnej intencji prowadzącego.

O tym, że bezinteresowna pomoc i poświęcony innym czas to dwie najbardziej wartościowe rzeczy jakie
można od siebie podarować, wie chyba każdy. Należy również pamiętać, że dobro wraca ze
zdwojoną siłą a małym uczynkiem, można zapracować na coś znacznie cenniejszego.

Osoby zainteresowane wolontariatem są proszone o kontakt telefoniczny: 537 699 113, lub kontakt mailowy: yustyna2304@gmail.com

Victoria Bugajska
Paulina Zowada