Drugiego dnia Otrzęsin UO, studenci mogli nie tylko oddać krew, ale i przekonać się o sile uderzenia podczas kolizji samochodowej.

Jeśli zdarza się Wam czasami docisnąć pedał gazu podczas jazdy samochodem, a do tego nie zapinać pasów bezpieczeństwa, to na kampusie Uniwersytetu Opolskiego można było się przekonać na własnej skórze, czym skutkuje takie zachowanie.

Mówi Dominik Grabowski, egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, który ma nadzieję, że uczestnicy symulacji wyszli z doświadczenia bogatsi o przydatną wiedzę.

Symulator zderzeń poruszał się z prędkością zaledwie 7km/h, ale symulował zderzenie ze stałą przeszkodą z prędkością ok. 15km/h. Nawet przy tak małej prędkości uczestnicy opisywali doświadczenie jako nieprzyjemne, wskazując że przy większych prędkościach takie zderzenie musi być bardzo bolesne.

Paulina Kurtyka
fot.: WORD Opole