La semaine de la longue francaise et de la fracophonie, czyli mowa o tygodniu języka Francuskiego i krajów frankofońskich, który  trwa  w Bibliotece Obcojęzycznej.

Organizowane są wystawy fotografii m.i.n ” francuski misz-masz,”, a także wystawy prac dziecięcych uczniów opolskich szkół.
O nadchodzących atrakcjach wypowiedziała się pani Bogna Iwańska, prowadząca Bilbiotekę Obcojęzyczną:
Całość potrwa jeszcze do 24 marca.
Wraz z Biblioteką wydarzenie współorganizują Kino Meduza, a także Kino Studio, w których odbywają się również projekcje filmów frankofońskich.

Ewa Kwaśniewicz