Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu oferuje bezpłatne konwersacje językowe dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu wiedzy. Zajęcia prowadzone są przez native speakerów. Dostępne są podręczniki, materiały audio i video.
Od kilku lat Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu oferuje możliwość podniesienia poziomu znajomości języka obcego od podstawowego do zaawansowanego poprzez konwersacje. Na dzisiaj wybór języków jest bardzo szeroki: angielski, francuski, włoski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, czeski, hindi, a także polski.

O szczegółach Bogna Iwańska, kierownik Biblioteki Obcojęzycznej w Opolu.

Nauka języka odbywa się w grupach w pozytywnej atmosferze. Biblioteka jest miejscem, które jednoczy ludzi, kultury i języki różnych krajów świata, o czym opowiedział Okan Tansoy, student Uniwersytetu Opolskiego oraz uczestnik konwersacji:

Bezpłatne konwersacje językowe prowadzone są w Bibliotece Obcojęzycznej przy ul. Kośnego 34 w Opolu, w dniach: poniedziałki, wtorki i czwartki od 11:00 do 18:00;
środy i piątki od 11:00 do 16:00;
soboty od 9:30 do 14:00.

Szczegółowy harmonogram i więcej informacji o wydarzeniu na stronie: bibliotekaobcojezyczna.wordpress.com/
 oraz na stronie Facebookowej Biblioteki.

Natalia Gerliatovych
fot.: facebook/Biblioteka Obcojęzyczna WBP Opole