Koncert kolęd w Studenckim Centrum Kultury wprowadził studentów i pracowników Uniwersytetu Opolskiego w świąteczny nastrój.

“White Christmas”, “Santa Claus is Coming to Town” czy “Let it Snow” – to tylko niektóre utwory, jakie wybrzmiały w Studenckim Centrum Kultury podczas Uniwersyteckiego kolędowania 2017. Na scenie pojawili się wokaliści: Natalia Gosztyła, Magdalena “Meg” Krzemień, Anna Malek, Łukasz Szuba oraz Anna Maria Wicher, a o oprawę muzyczną zadbał niezastąpiony Big Band UO, którym kierował dyrygent Roland Mendel.

Rzecznik Uniwersytetu Opolskiego, Maciej Kochański, jest bardzo zadowolony z działalności muzycznego bandu na naszej uczelni.

Podczas Uniwersyteckiego kolędowania w Studenckim Centrum Kultury pojawili się także rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk, oraz prorektor ds. kształcenia i studentów, prof. Izabella Pisarek. Pani prorektor była pod wrażeniem koncertu wokalistów i Big Bandu UO, bo – jak przyznaje – nie odważyłaby się sama wystąpić przed publicznością, a solo śpiewa wyłącznie w samochodzie.

Wspólne kolędowanie było też odpowiednia okazją do podsumowania 2017 roku dla Uniwersytetu Opolskiego. Największym sukcesem było powołanie kierunku lekarskiego na UO, a obok tego projekt utworzenia Prószkowskiej Pomologii, czyli Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego. Oprócz tego, w 2017 roku swoje 25-lecie obchodził Wydział Ekonomiczny. Mijający rok to także przekształcenie powstałego w 1995 roku Instytutu Sztuki w Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Wielki sukces odniosła także utworzona przy Uniwersytecie Opolskim drużyna siatkówki kobiet. UNI Opole w sezonie 2016/17 zdobyło mistrzostwo II ligi i wywalczyło awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Początek nowego sezonu nie idzie na razie po  myśli trenera Patryka Fogla i jego siatkarek, ale miejmy nadzieję, że rok 2018 przyniesie same zwycięstwa.

Maciej Kochański przyznaje, że mijający 2017 rok był dynamicznym czasem w rozwoju Uniwersytetu Opolskiego:

W tym magicznym czasie świąt organizatorzy zadbali o to, by przy okazji zrobić dobry uczynek. Z tego względu, koncert kolęd w SCKu połączony był ze zbiórką charytatywną na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

Uniwersyteckie kolędowanie miało również wprowadzić studentów i pracowników Uniwersytetu Opolskiego w świąteczny nastrój. Pani prorektor, prof. Izabella Pisarek, przyznaje, że magię świąt odczuwa już od momentu, gdy pojawiły się pierwsze choinki.

Uniwersyteckie kolędowanie z Big Bandem UO odbyło się we wtorek, 19 grudnia, w Studenckim Centrum Kultury.

Paulina Kurtyka
fot.: Kamila Chrzanowska