Podczas uroczystości odbyło się przekazanie odznaczeń państwowych i resortowych, złożenie przysiąg doktorów habilitowanych, wręczenie dyplomów doktorskich oraz nagród rektora.

Aula Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w ubiegły piątek tj. 03.06.2016 r. gościła wojewodę opolskiego Adriana Czubaka, najwyższe władze naszej uczelni, dziekanów, doktorantów oraz studentów.
W pierwszej części zostały przydzielone odznaczenia państwowe i resortowe przez wojewodę opolskiego Adriana Czubaka. Brązowe Krzyże Zasługi, Medale Złote za Długoletnią Służbę, Medale Srebrne za Długoletnią Służbę oraz Medale Brązowe za Długoletnią Służbę były wyróżnieniami, które otrzymali pracownicy naszej uczelni.

Następnie zaprzysiężono 6. doktorów habilitowanych, a g
rono doktorów powiększyło się o 45. naukowców, którzy po otrzymaniu dyplomów złożyli przysięgę w języku łacińskim.
Ostatnią częścią było wręczenie nagród rektora. Trafiły one do rąk najbardziej zaangażowanych studentów. Odbierali je miedzy innymi członkowie Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego, Akademickiego Związku Sportowego, Telewizji Seta i Radia Sygnały. Z naszej redakcji otrzymali je: Damian Szpyra pełniący do niedawna funkcję redaktora naczelnego oraz Krzysztof Krzemiński – redaktor naczelny.

Po uroczystości zapytaliśmy JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Stanisława Nicieję, jakie uczucia towarzyszą mu w tak ważny dzień, pod koniec kadencji:

JM Rektor UO Stanisława Nicieja skomentował także swojego następcę oraz jego rolę:

Rozmawiał nasz reporter Krzysztof Krzemiński.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

20160603_140804

Laureaci Nagrody Rektora wraz z JM Rektorem Stanisławem Nicieją, Prorektorem Markiem Masnykiem oraz dziekanami.

Julia Kędziora, Krzysztof Krzemiński