Od początku stycznia w każdy poniedziałek na antenie Radia Sygnały wyłaniane były zespoły z całej Polski, które 16 marca pojawiły się podczas gali finałowej w Studenckim Centrum Kultury. Artystów oceniało jury w którego skład wchodzili: Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, Izabela Kaczyńska – przewodnicząca Samorządu Studenckiego oraz Natalia Przybysz, z którą rozmawiała nasza reporterka, Kamila Chrzanowska.

‘’Miłość, to jest wibracja, bardzo wysoka częstotliwość (…) miłość jest częścią większej energii… Nasz umysł to rozgranicza, czy to jest miłość czy to jest nienawiść’’. – Natalia Przybysz

‘’Myślę, że nie można wypowiadać się na temat danej osoby dopóki się jej nie pozna. Zadając te pytania chciałam poznać i otworzyć nieco skorupę kobiety, której piosenki bardzo często mi towarzyszą. Natalia tak naprawdę jest bardzo ciepłym człowiekiem. Ktoś kto zna jej twórczość powinien wiedzieć o czym mówię.’’ – Kamila Chrzanowska.

Jeżeli przegapiliście tegoroczną Zimową Giełdę Piosenki, możecie nadrobić to pod tym linkiem.

Wywiad: Kamila Chrzanowska

Zdjęcia: Monika Chmielarz