Nadchodzi dzień na który wszyscy czekają – XXXI finał Zimowej Giełdy Piosenki. Dziesięć najlepszych zespołów zmierzy się ze sobą, a jury w postaci zespołu Myslovitz wyłoni zwycięzcę.

Po długich eliminacjach, prowadzonych na antenie naszego radia, znamy już finalistów Zimowej Giełdy piosenki. Są to zespoły: Punched Orange, Kin CAT, Klaudia Olejarz & Dellyon, Malinowa Mąka, Polimorfizm, The Silver Moon, Kuba Folwarczny z zespołem, Sweet Monday, The Breslauers, Gabi & The Freedom Birds.

Finał budzi ogromne emocje w środowisku studenckim przez fakt, że w jury będzie zasiadał legendarny zespół Myslovitz. Co więcej każdy z finalistów, po wykonaniu piosenki z własnego repertuaru, zagra cover właśnie tej kapeli.

Po występach wszystkich zespołów, które zakończą się wręczeniem nagród, na scenie SCK wystąpi wspomniany zespół Myslovitz, co jest dużym wydarzeniem dla fanów grupy. Należy nadmienić, że zespół po 10 latach wydał nową płytę i obchodzi 30-lecie swojej działalności. Dla zwycięzców przewidziany jest szereg nagród między innymi występ na Piastonaliach UO 2023, co z pewnością wzmaga pozytywną konkurencję między finalistami.

Poprosiliśmy organizatorkę eventu Wiktorię Kramczyńską, o kilka słów na temat tego wydarzenia:

Finał XXI edycji ZGP odbędzie się 24 marca o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury na kampusie Uniwersytetu Opolskiego. Szykujcie się na relację z tego wydarzenia!

Jakub Zmarzły

fot. facebook.com/zimowagieldapiosenki