Dzisiejszego popołudnia (24.01) ok. godziny 15:00 został ewakuowany akademik Niechcic.

Powodem ewakuacji było zgłoszenie podłożenia bomby biologicznej w budynku. Służby porządkowe policji, straży miejskiej i straży pożarnej oraz karetki pogotowia szybko znalazły się na miejscu zdarzenia. Akcja zakończyła się po ponad godzinie. Po dokładnym przeszukaniu budynku, nie znaleziono żadnych substancji o podejrzanym pochodzeniu.

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego, Maciej Kochański, opowiada o efektach zakończonej akcji:

Studenci zostali zmuszeni do opuszczenia budynku pomimo braku jakichkolwiek informacji o aktualnej sytuacji.

Jednocześnie Rzecznik Prasowy UO, Maciej Kochański przypomina nam o ewentualnych konsekwencjach tego typu żartów.

Marta Teklińska
fot.: własne