Zespół EKHTO zgarnął najwięcej nagród podczas tegorocznej ZGP.

28. edycja Zimowej Giełdy Piosenki – jak zawsze – hołdowała wielkiemu artyście. W tym roku zespoły, biorące udział w przeglądzie ZGP, oprócz własnych utworów, mierzyły się z twórczością Leonarda Cohena. Według jury najlepszym zespołem okazał się EKHTO, który otrzymał aż cztery statuetki. Zaraz za artystami z Wrocławia uplasował się inny wrocławski zespół – FMxĐ, który zgarnął trzy nagrody. Dwa wyróżnienia poszły do rąk muzyków z Krambabuli, a po jednej nagrodzie zdobyli: Recepta, Kamila Dauksz, Magdalena “Meg” Krzemień i Muzyczne Kartony. Niestety, z pustymi rękoma z Opola wyjechali B6, Madamme i Marysia Lewandowska.

Szczegółowa lista nagród:

Dom Kultury w Dobrodzieniu – Krambabula
Dom Kultury w Krapkowicach – Krambabula
Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim – EKHTO
Brzeskie Centrum Kultury – Recepta
Miejskie Centrum Kultury w Oleśnie – Magdalena “Meg” Krzemień
Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie (II etap festiwalu Konfrontacje Muzyczne) – FMxĐ
Ośrodek Kultury w Strzelcach Opolskich – Kamila Dauksz
Miejski Dom Kultury w Lublińcu – EKHTO
Nagroda Publiczności – Muzyczne Kartony
Nominacje do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie – EKHTO oraz FMxĐ
Nagroda finansowa Muzeum Polskiej Piosenki – EKHTO
Nagroda Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego – FMxĐ (zespół ten zagra na Piastonaliach).

Paulina Kurtyka
fot.: Patrycja Fabisz