W 22 kolejce spotkań II ligi OKS Odra Opole podejmowała u siebie drużynę PGE GKS Bełchatów

Obie drużyny od początku ruszyły do ataku. W pierwszych minutach piłkarze Odry wypracowywali okazje, których jednak nie udawało się zamienić na gole. Swoje szanse mieli także goście, jednak w bramce świetnie tego dnia spisywał się Tobiasz Weinzettel.

Gra w pierwszej połowie była momentami bardzo brutalna. Sędzia spotkania Daniel Kruczyński pokazał piłkarzom aż 5 żółtych kartek, z czego trzy obejrzeli piłkarze z Bełchatowa. Swoje okazje do strzelenia bramek w ciągu pierwszych 45 minut mieli jeszcze Marcin Niemczyk i Marek Garncarczyk. Niebezpieczną sytuację wypracowali pod koniec połowy także piłkarze GKSu, jednak piłka po strzale Pawła Zięby minęła minimalnie słupek bramki Odry.

Druga połowa nie rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy. Już po dwóch minutach od wznowienia gry, błąd obrony wykorzystali piłkarze gości i Dawid Flaszka stanął sam na sam z golkiperem Odry. Napastnik GKSu minął Weinzettela i trafił do pustej bramki.

Piłkarze Odry wzięli się do odrabiania strat i atakowali bramkę gości. Szczęścia próbował m.in. Gabriel Nowak, ale po jego strzele głową piłka nie trafiła do siatki. Na moment gra utknęła w środku pola, choć częściej pod bramkę rywali zapuszczali się gospodarze. W końcu w 57 minucie po podaniu Brusiły do siatki GKSu trafia Marcin Niemczyk ustalając wynik na 1:1.

Gol Niemczyka zadziałał motywująco na gospodarzy i to oni przejęli inicjatywę. W 68 minucie rzut rożny wykonywany przez Wodeckiego na bramkę zamienia Gabriel Nowak, dając OKS-owi prowadzenie.

Piłkarze z Bełchatowa próbowali odrabiać straty, jednak bezskutecznie. Gdy wydawało się, że wynik 2:1 utrzyma się do końca, świetny strzał z rzutu wolnego oddaje Marcin Wodecki podnosząc rozmiary zwycięstwa Odry.

Na pomeczowej konferencji obaj trenerzy przyznali, że mecz był trudny i obie drużyny dały z siebie wszystko. Szkoleniowiec GKS-u Mariusz Pawlak zwrócił uwagę na błędy sędziowskie i brak zdecydowanej reakcji arbitrów na niektóre sytuacje.

Na temat gry swoich drużyn wypowiedzieli się obaj trenerzy:

Jan Furlepa (Odra Opole)

Mariusz Pawlak (GKS Bełchatów)

Zwycięstwo Odry umocniło jej miejsce na szczycie tabeli II ligi. Obecnie Opolanie mają 4 punkty przewagi nad drugim Rakowem Częstochowa, co stawia ich w komfortowej sytuacji przed kolejnym meczem wyjazdowym z Gryfem Wejcherowo.

OKS Odra Opole – PGE GKS Bełchatów 3:1
Bramki: 58′ Niemczyk, 68′ Nowak, 90+ Wodecki – 48′ Flaszka
Żółte kartki: 7′ Trznadel, 11′ Niemczyk – 10′ Bociek, 13′ Flaszka, 43′ Grolik
Odra: Weinzettel –  Trznadel (64′ Wrzesień), Peroński, Bodzioch, Brusiło – Wepa (C), Nowak (85′ Sypek) – Niemczyk, Mar. Gancarczyk (72′ Sobczyński), Wodecki – Skrzypczak (76′ Wolny)
GKS Bełchatów: Bruchajzer – Bociek (36′ Pisarczuk), Grolik, Klepczyński, Szymorek – Rachwał, Lenartowski – Zięba (46′ Zgarda), Flaszka, Bartosiak (80′ Maciejewski) – Papikyan (71′ Dzięgielewski).