Ania Rusowicz to jedna z wokalistek, która uświetniła wieczór kobiet podczas Piastonaliów na Uniwersytecie Opolskim.

Jej twórczość jest silnie inspirowana muzyką lat 60. i 70., a Opole jest jej szczególnie bliskie, bowiem na 48. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w 2011 roku rozpoczęła się jej kariera. Zaśpiewała wówczas piosenki swojej matki, Ady Rusowicz. W październiku 2011 ukazał się jej pierwszy album “Mój Big-Bit” zawierający utwory Ady oraz autorskie kompozycje Ani.

Ania opowiedziała nam o m.in. wspomnieniach związanych z koncertem na ubiegłorocznym Woodstocku oraz dlaczego uważa się za propagatorkę muzyki grupy Tame Impala w Polsce:

Oprócz Ani Rusowicz w piątek na kampusie Uniwersytetu Opolskiego zaśpiewały Gaba Kulka, Natalia Przybysz oraz Ania Dąbrowska.

Rozmawiał Kamil Osękowski.