Już 21 marca o godzinie 18:00 Mediateka MBP zamieni się w niesamowite, ale i pełne grozy miejsce. Jednak nie ma się czego obawiać, ponieważ będzie to spotkanie klubu dyskusyjnego poświęconego twórczości Stephena Kinga. Jego książki są nasycone mroczną atmosferą, która potrafi wciągnąć czytelnika od pierwszych stron. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i przybierają formę swobodnej dyskusji nie tylko o książkach, ale również filmach, czy scenariuszach związanych z Stephenem Kingiem.

W swojej twórczości King eksploruje różnorodne tematy, od nadprzyrodzonych zjawisk, poprzez psychologiczne thrillery, po horror z elementami science fiction. Jego książki poruszają także społeczne problemy i analizują ludzkie zachowania w skrajnych sytuacjach. King jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych autorów w gatunku grozy, a jego dzieła zyskały ogromną popularność na całym świecie.

Miłośnicy literatury grozy oraz wszyscy zainteresowani talentem tego wybitnego pisarza będą mieli okazję spotkać się i podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat książki, pt. Martwa Strefa. Głównym bohaterem jest Johnny Smith, nauczyciel z małego miasteczka, który zostaje ciężko ranny w wypadku samochodowym. Po kilku latach w śpiączce budzi się i odkrywa w sobie niezwykłe zdolności.

Zapytaliśmy studentów, jakie elementy w książkach sprawiają, że czują się wciągnięci w ich fabułę.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie na stronie TUTAJ.

Martyna Budziak

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna