Dla osób, które chciałby doświadczyć bardziej intymnej atmosfery koncertowej, Filharmonia Opolska stworzyła cykl koncertów kameralnych. 

To już szósty sezon “FO Kameralnie“, w tej odsłonie będziemy mogli usłyszeć między innymi kompozycje Vivaldiego “ Cztery pory roku”, “Historia tanga” Pazzoliego oraz “Kwartet Amerykański” Dvořáka. Wspaniałego wieczoru dopełnią występy fortepianowe niesamowitych gości Wojciecha Kubicy i Kingi Firlej-Kubicy.

Na pytanie jak dokładnie powstała idea koncertów kameralnych, opowiedziała Barbara Pieczyńska, kierownik działu organizacji i promocji.

W tej edycji tego intymnego i jakże poruszającego koncertu “Marzenie o kwintecie” wystąpią muzycy Filharmonii Opolskiej wraz z zaproszonymi gośćmi: Agnieszką Kalisz-Dzik, Iloną Jachacz, Dariuszem Wołczyk, Agnieszką Płoszejowska-Skubisz, Wojciech Kubica, Kinga Firlej-Kubica. 

Koncert odbędzie się 13 października 2023 roku o godz. 19.00 w sali koncertowej. Koszt biletu waha się od 40 do 50 złotych. Więcej informacji znajdziecie na stronie Filharmonii Opolskiej

Emilia Herzog
Foto.: Pixabay