Kolejne, bo już 67. urodziny Studenckiej rozgłośni radiowej Radio Sygnały za nami! Jesteśmy z Wami od 1957 roku i wcale nie zamierzamy się zatrzymywać! Gramy na całego i zawsze z pozytywną energią! Posłuchać nas można online na oficjalnej stronie Radia Sygnały.

Tak jak co roku, urodziny rozpoczęły się uroczystą galą, na której swoje przemówienie wygłosili m.in. Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk oraz Prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Izabella Pisarek. Później odbyło się wręczenie nagród dla radiowców, którzy zdobyli największe poparcie w głosowaniu w różnych kategoriach. Dzień zakończył się urodzinowym tortem i wspólnym świętowaniem.

Impreza odbywała się w dniach 10-12 maja br. Było wiele różnych atrakcji oraz audycji urodzinowych. Każdy radiowiec dołożył wszelkich starań, aby trzydniowe wydarzenie wyszło jak najlepiej. Nie zabrakło konkursów, w których mogli brać udział wszyscy ci, którzy słuchali w danych godzinach naszego radia. Nagrody też niczego sobie, bo można było wygrać vouchery na zabiegi kosmetyczne, książki czy bony do restauracji. Akcja trwała przez całe 3 dni w trakcie radiowych audycji.

O tym, jak przebiegały trzydniowe urodziny radia, opowiada redaktor naczelny, Henryk Szuliński:

Henryk opowiedział również o tym, jak wyglądały przygotowania do tak dużego wydarzenia:

Jednym zdaniem, 67. urodziny Radia Sygnały były bardzo udane i na długo zostaną zapamiętane.

Olivia Turek

Fot: Olivia Turek