Początek czerwca już prawie za nami, a to oznacza, że z każdym kolejnym dniem jesteśmy coraz bliżej egzaminów końcowych. W związku z tym stworzyliśmy dla was wyjątkową playlistę, która z pewnością zmotywuje was do działania.

Imagine Dragons – Nice To Meet You

 

Imagine Dragons to jeden z najbardziej znanych zespołów popowych na świecie, a ich karierę dziennie śledzą miliony fanów. Już 28 czerwca ukaże się ich kolejny album – LOOM, który zapowiadają trzy single, w tym najnowszy Nice To Meet You. Sama piosenka, jak podkreśla główny wokalista zespołu – Dan Reynolds – jest napisana na podstawie prawdziwych zdarzeń, i jak zapewnia w wywiadzie “nie martwcie się, osoba, o której to napisałem jest poinformowana i dalej się przyjaźnimy”. Nice To Meet You to nic innego jak opowieść o budowaniu relacji, pierwszej randce i słodko-gorzkiej naturze związków. 

Aleksandra Węglarz

 

OKI – NA ZAWSZE MAŁOLAT

 

NA ZAWSZE MAŁOLAT to już piąty singiel promujący najnowszą płytę młodego artysty, jakim jest OKI. Zdecydowanie każdy z numerów zwiastujących krążek ERA47 jest na swój sposób wyjątkowy. Tym razem Oskar skupił się na nostalgii, wersami przeprowadzając słuchacza przez swój sentyment do beztroskich lat młodości, dorastania, starych przyjaźni i jak sam śpiewa w refrenie “Zatrzymaj czas i daj nam żyć”. Bez wątpienia raper po raz kolejny nie zawiódł fanów, a wręcz przeciwnie podsycił ciekawość do sprawdzenia albumu, który ukaże się już 7 czerwca.

Aleksandra Węglarz

 

Zeamsone – 4 RANO

 

Na nowość od Zeamsone nie musieliśmy długo czekać, po udanej premierze numeru Cele przyszedł czas na 4 RANO. Kawałek utrzymany jest w klubowym klimacie i równocześnie stał się częścią nadchodzącego albumu Wirtuoz, który ukażę się już 19 lipca. Jego tekst opowiada o tym, że dla większości przysłowiowa “4 rano” to godzina, aby wstać, a dla samego artysty to czysta noc i czas na sen. Warto zwrócić także uwagę na teledysk, który został nagrany w dość tajemniczym, mrocznym klimacie.

Agatka Skurecka

 

BABYMETAL x ElectricCallboy – RATATATA

 

W zeszłym tygodniu, w sieci pojawił się kawałek zatytułowany Ratatata, który stworzył japoński zespół BABYMETAL we współpracy z niemieckim ugrupowaniem ElectricCallboy. Oba zespoły są znane z istnej zabawy oraz eksperymentowania muzyką metalową. Nie inaczej było i tym razem. Utwór łączy ze sobą gatunki, które na pierwszy rzut oka, jak i ucha wydają się przeciwstawne ze sobą. Niemniej, ta niepoodziewana mieszanka muzyki elektronicznej, disco oraz metalu, w sposób wyśmienity.

Maksymilian Żminkowski

 

Krzysztof Zalewski – ZGŁOWY

 

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany! Nie tylko nowy image, jak i nowe brzmienia w wykonaniu Zalewskiego, a to wszystko za sprawą jego najnowszego kawałka ZGŁOWY, w którym to artysta goli sobie głowę „na łyso”. Sam utwór to niekonwencjonalne połączenie siarczystego rapu i mocnego brzmienia gitary elektrycznej. Całość jest hołdem oddanym kultowemu zespołowi Republika.

Julia Wenzel

 

Krzysztof Zalewski – Kochaj

 

Po niezaprzeczalnie wielkim hicie Miłość miłość przyszła pora na kolejną balladę w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego. Wokalista wyśpiewuje potrzebę bycia kochanym w piosence Kochaj. Towarzyszą mu gitara akustyczna dodająca utworowi delikatności, i chórki, które niczym głosy dobrych aniołów stróżów kierują uczuciami podmiotu lirycznego.

Julia Wenzel

 

Kubi Producent – Pusty pokój, ale płyty diamentowe ft. Szpaku, Tulia

 

Niecierpliwie wyczekiwany numer Kubiego Producenta we współpracy ze Szpakiem w końcu ujrzał światło dzienne. Pusty pokój, ale płyty diamentowe zwodzi słuchacza swoją początkową delikatnością. Jest ona tylko ciszą przed ogromną “burzą”, która następuje po około minucie w postaci tzw. switcha. Niespodziewanie bit wyraźnie przyspiesza, a Szpaku wyciąga swoje lwie pazury. Jednocześnie numer zmienia swój klimat o 180 stopni, stając się bardziej mrocznym i agresywnym. Co ciekawe, klamrą kończącą utwór jest monolog innego, znanego rapera – Bedoesa 2115. Premiera najnowszego krążka Kubiego o nazwie Sen, którego nigdy nie miałem jest zaplanowana na 23 sierpnia.

Justyna Dużyńska

Fot.: Justyna Dużyńska