Już 8 czerwca 2024 roku całe Opole zmieni się w tętniące życiem centrum nauki i wiedzy. Od Wzgórza Uniwersyteckiego aż po Zamek Górny odbędzie się jedno z największych wydarzeń Opolskiego Festiwalu Nauki, jakim jest Opolski Piknik Naukowy.

W godzinach od 16:00 do 21:00 będzie można wziąć udział w fascynującej i podróży po świecie nauki, przeznaczonej zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników. Naukowcy, studenci oraz edukatorzy przygotowali aż 50 różnorodnych wydarzeń, które pozwolą uczestnikom zgłębić ciekawe zagadnienia naukowe i świetnie spędzić czas w to sobotnie popołudnie.

Opolski Piknik Naukowy to nie tylko stoiska naukowe. W ramach wydarzeń na dwóch scenach będą odbywać się różne koncerty, występy oraz pokazy wizualne.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Opola, czy wybierają się na to wydarzenie:

Zarezerwujcie czas 8 czerwca i dołączcie do nas na Opolskim Pikniku Naukowym. To będzie dzień pełen niezapomnianych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Cały harmonogram wydarzenia i mapę znajdziecie TUTAJ

Jan Ciupka

Fot. www.facebook.com/OpolskiFestiwalNauki