Czasami człowiek potrzebuje czegoś luźniejszego, co sprawi, że odpocznie od otaczającej go rzeczywistości. Kolejny raz z pomocą przychodzi Opolski Teatr Lalki i Aktora, który stworzył niesamowitą sztukę.

Tym razem na deskach teatru zobaczymy spektakl, pt.: Mała mysz i słoń do pary. Jest to powieść o mądrości, która rozumiana jest tutaj jako przełamywanie barier. Tytułowi bohaterzy wspólnie przemierzają świat w poszukiwaniu swojej drogi. Są oni przeciwstawni sobie w pomysłach oraz cechach charakteru, jednak wspólnie łączą oni swoje siły, by dojść do celu.

Scenariusz jest oparty o tekst Marty Guśniowskiej, która w dowcipny sposób chce przedstawić widzom tematy tolerancji oraz egoizmu, który często nas dotyczy. Podejmuje także tematykę komunikacji i wyrażaniu emocji.

Spektakl kierowany jest do dzieci i dorosłych, ponieważ każdy może wyciągnąć z niego ważną, życiową lekcję. Tematyka emocjonalności jest istotna w kontaktach międzyludzkich, tak samo, jak kontrolowanie emocji i analiza swojego zachowania:

Więcej o spektaklu opowie Magdalena Starczewska, specjalistka ds. marketingu Teatru:

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej teatru: Teatr Lalki

Fot.:  Opolski Teatr Lalki i Aktora
Mateusz Gruchot