Czy zastanawiało Cię kiedyś jak to jest patrzeć na świat z perspektywy osoby z anoreksją? A może interesujesz się twórczością jednej z najważniejszych czeskich pisarek która napisała wiele ciekawych książek? Jeżeli tak to autorskie spotkanie z Panią Petrą jest właśnie dla Ciebie.

Petra Dvořákova to czeska autorka i scenarzystka, autorka dzieł takich jak Ogród”, “Wrony”, “Jestem głód” która niegdyś borykała się z anoreksją. Opowiada o tym w swojej autobiografii zatytułowanej Já jsem hlad (pol. Jestem głód). Właśnie o tej jak i o kilku innych swoich książkach Pani Petra będzie mówić na spotkaniu autorskim które odbędzie się już 16 maja 2024r w MBP. Samo wydarzenie będzie na bieżąco tłumaczone przez Pana Mirosława Śmigielskiego, dzięki czemu mogą brać w nim udział osoby nie posługujące się językiem czeskim. Spotkanie jest świetną inicjatywą i zdecydowanie może pokazać świat z innej perspektywy.

O wydarzeniu opowiadają studenci Uniwersytetu Opolskiego oraz Politechniki Opolskiej:

Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się w ten czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://mbp.opole.pl/wydarzenia/ogrod-wrony-jestem-glod-spotkanie-autorskie-z-petra-dvorakova-tlumaczone-na-jezyk-polski/

Grzegorz Wanecki

Fot. MBP w Opolu