Smaki Świata czyli Flavours of the World to impreza gdzie studenci z zagranicznych państw przedstawią swoje tradycyjne potrawy. To nie koniec atrakcji, bowiem imprezie będzie towarzyszyła 4. edycja wystawy ILUSTRAGAN, gdzie w tym roku tematem będą języki obce.

Jeśli nie macie planów na poniedziałek, to jest okazja by wybrać sie do Galerii M na Smaki Świata. Jest to juz 2. edycja imprezy, która nie tak dawno temu miała swój debiut.
Kasia Herok z biura Erasmus+, opowiedziała o co chodzi i jaki jest zamysł wydarzenia Smaki Świata.

Przygotowane dania będą z przeróżnych częście świata.  Osoby które przyjdą na degustację, będą mogły natrafić na potrawy z kuchni, których jeszcze nigdy nie próbowali.

Jest to juz 2. edycja imprezy. Pierwsza odbyła się 15 stycznia tego roku w Studenckim Centrum Kultury. Przyszło wielu ciekawskich, dlatego też, postanowiono jeszcze w tym roku zrobić kolejną edycję. Jednak czym ona się różni od poprzedniej?

ILUSTRAGAN 4 to nie tylko zbiór prac studentów i pracowników Wydziału Sztuk, lecz także studentów z m.in. Luksenburga, Kambodży, Francji, Indii czy Rosji. Biuro Erasmus+ jest pomagało przy wydaniu tegorocznego projektu, ponieważ teksty w tej książce napisane są w różnych językach.

Pierwszym punktem tego wydarzenia jest wernisaż wystawy i promocja książki Ilustragan 4. To odbędzie się 10 czerwca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Następnie goście poproszeni będą do przejścia na drugą część wydarzenia – Smaki Świata do Galerii M, na ul. Powstańców Śląskich 19. Wydarzenie jest oczywiście darmowe.