Niezwykła oferta majówkowa czeka Opolan i wszystkich turystów w Opolu. Fundacja „Dr Clown”, na co dzień zajmująca się „Terapią śmiechem” w szpitalach, zaprasza do udziału   w barwnym i magicznym  festiwalu. Goście imprezy wkroczą w świat, magii i teatru oraz radości, szczudlarzy, wielkich bajek mydlanych, i kolorowych „Doktorów Clownów”.

25 marca w Urzędzie Miasta Opola, odbyła się konferencja prasowa, dotycząca „Festiwalu Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy”. Wydarzenie to będzie miało swój finał 4 maja 2019 roku w godzinach 13:00-19:00 na Placu Wolności w Opolu. Jak przekonują organizatorzy, wolontariusze, których nie zabraknie, ponieważ będzie ich blisko sto, już na początku maja pojawią się na ulicach Opola.

Fundacja „Dr Clown” powstała w 1999 roku. Głównym celem fundacji jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych,
a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Obecnie ponad 600 wolontariuszy, w przebraniu „doktora clowna” odwiedza w całej Polsce prawie 59 tysięcy potrzebujących. Podczas każdej wizyty rozdają radość, uśmiech i czerwony nosek – niezbędny, magiczny rekwizyt. Efektem każdej takiej wizyty jest nie tylko minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby czy hospitalizacji. To również wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej. Program “Terapii śmiechem” i zabawą realizowany jest w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.

W konferencji, poświęconej podpisaniu porozumienia między miastem Opolem, a fundacją „Dr Clown”, brali udział m.in.: Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola,  przedstawiciele fundacji: Anna Borkowska, Katarzyna Dera, Urszula Hajn, Marta Szewerda (opolski oddział fundacji), Łukasz Śmierciak, Naczelnik Wydziału Promocji, Krystian Kobyłka, Dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Konferencja dotyczyła głównie podpisania partnerstwa fundacji i miasta, ale także promowania festiwalu, którego finał będzie miał miejsce już 4 maja. O idei festiwalu, opowiedział Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.

Życie jest po to, żeby dawać z siebie jak najwięcej innym. Taka właśnie sentencja towarzyszy członkom Fundacji Dr Clown. O swoich wspomnieniach  współpracy z miastem, opowiadała Anna Borkowska, członek zarządu fundacji.

O tym, dlaczego fundacja podjęła współpracę właśnie z miastem Opole oraz głównych argumentach miejsca festiwalu, opowiedziała Anna Borkowska.

Prezydent miasta oraz dyrektor Teatru Lalki i Aktora, wielokrotnie podkreślali znaczenie współpracy podczas tegorocznego „Festiwalu Uśmiechu. Krainy lalek, cyrku i zabawy”. Festiwal łączy się z tegorocznym „XXIX Ogólnopolskim Festiwalem Teatrów Lalek w Opolu”, który rozpocznie się 4 maja i będzie trwał do 10 maja. Wszystko, co proponuje miasto i fundacja, będzie niewątpliwie dużą atrakcją podczas weekendu majowego. Proponują wydarzenia nie tylko dla Opolan, ale także dają możliwość dotarcia na festiwal osobom spoza opola. Z okazji zbliżającego się wydarzenia, przygotowano specjalne zaproszenia, o których wspomniał Łukasz Śmierciak, Naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta Opola.

Jedną z akcji towarzyszących, będzie stworzenie lalek przez uczestników festiwalu w poszczególnych miastach.  Z racji współpracy Fundacji „Dr Clown”  oraz OTLiA, lalki powstaną także w Opolu podczas festiwalu. Najpiękniejsze zostaną zaprezentowane 4 maja w miejscu wydarzenia, Placu Wolności w Opolu.
Zachęcamy wszystkich do udziału w wydarzeniu!

Fot.własne
Mateusz Siedlecki