Każdy człowiek ma prawo do chwili słabości i zwątpienia, a wyidealizowany przez media oraz portale społecznościowe świat sprawia, że odnalezienie samego siebie w codziennej rzeczywistości staje się coraz trudniejsze. W jaki sposób można zadbać o własne dobro i samopoczucie?

Tempo życia jakie narzuca nam XXI wiek powoduje, że wielu ludzi zarówno młodszych i starszych odczuwa zmęczenie, brak motywacji do działania bądź boryka się z problemami, z którymi ciężko jest sobie samemu poradzić. O to jakie bolączki najczęściej dotykają młodych ludzi zapytaliśmy psychoterapeutkę Annę Bereźnicką:

Zapytaliśmy również kim tak naprawdę jest psychoterapeuta i co różni psychiatrę od psychologa?

Dlaczego “boimy się” skorzystać z pomocy psychoterapeuty i jakie zagrożenia mogą z tego wynikać?

W celu umożliwienia studentom zaczerpnięcia pomocy, otwarcia się na swoje problemy poprzez rozmowę z profesjonalistą, pełnomocniczka ds. równego traktowania Uniwersytetu Opolskiego dr Marzanna Pogorzelska wyszła z inicjatywą utworzenia bezpłatnych konsultacji dla studentów UO.

Spotkania odbywają się:

• w poniedziałki, Collegium Civitas, sala 330, w godzinach 15:00 -17 :00
  • w środy, Collegium Maius, sala 111, w godzinach 15:00 –17:00

Na wizytę należy umówić się mailowo lub telefonicznie: e- mail: bereznickaanna@gmail.com, tel. 883 605 502.

Victoria Bugajska
Fot: AbsolutVision/pixabay.com