Pierwszy dzień Piastonaliów na Uniwersytecie Opolskim, nazwany “Grubą Bibą” uświetnił rodowity Opolanin, raper i pieśniarz – Jarecki, który na tegorocznych Piastonaliach wystąpił z Big Bandem Uniwersytetu Opolskiego. O grillowaniu na Opolskim kampusie, polskim rapie oraz o tym jak było dawniej, Jarecki opowiedział w naszym ekskluzywnym wywiadzie.

Jarecki to artysta nieszablonowy, wywodzi się ze środowiska hiphopowego, pierwsze kroki muzyczne stawiał współtworząc zespół “Kultórwa”, ale nigdy nie zamykał w ramach jednego gatunku. Funk, rap, jazz czy reggae, to wszystko możemy usłyszeć w jego twórczości. Artysta wciąż poszukuje nowych brzmień i jest otwarty na nowe inicjatywy, o czym może świadczyć fakt, że tegoroczny koncert miał nietypową oprawę muzyczną – na scenie z Jareckim wystąpił Big Band UO, czyli ponad 20 osób na scenie. Dzisiejszy dzień to także ogromna ilość energii, z jednej strony wspaniała Opolska publiczność, z drugiej zaś Jarecki, który najpierw występuje z Big Bandem solowo, a następnie zwieńcza Grubą Bibę Piastonaliów na Uniwersytecie Opolskim, występując wspólnie z Grubsonem na scenie.

Wywiad: Krzysztof Masiarek

Fot: Patrycja Fabisz