Największe święto opolskich żaków trwa w najlepsze!

Za nami już jednak wszelkie atrakcje zorganizowane przez Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej. Ale od początku, bo na Błoniach PO działo się naprawdę sporo.

Piastonalia 2018 rozpoczęła Eksplozja Kolorów na Błoniach Politechniki Opolskiej. Zarówno studenci, jak i opolanie, bawili się kolorami Holi, a wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczna DJów z klubu CINA. Później miała miejsce Noc Klubowa, podczas której do rezydentów klubu Cina dołączyli Twisterz, DNF, Adam de Great, I.GOT.U

Posłuchajcie sondy przeprowadzonej przez naszego reportera Krzysztofa Masiarka podczas wydarzeń na Błoniach PO:

W międzyczasie, swoje bicepsy mogli zmierzyć najsilniejsi studenci opolskich uczelni. Panowie rywalizowali w zawodach strongmen, a kategorie składały się z martwego ciągu, wyciągania ketli, spaceru farmera, przewracania opony czy przeciągania samochodów. Więcej o zawodach strongmen opowiedzieli organizatorzy wydarzenia:

We wtorek (22.05) na Błoniach Politechniki Opolskiej zawojowało disco-polo! Było wiele artystów, jednak gwoździem programu tego dnia był niewątpliwie zespół MIG. Piastonalia to okres, w którym opolscy studenci mogą się wyszaleć i posłuchać przeróżnej muzyki od disco-polo aż po hip hop. Na wtorkowej imprezie zagrali Fiesta, CamaSutra, DEJW oraz zespół MIG, z którym to udało się porozmawiać naszej reporterce Nicol Rzotki.

Trzej bracia: Marek, Krzysztof i Sławomir Gwiazdowski podzielili się z nami wrażeniami, jakie towarzyszyły im podczas koncertu:

Artyści opowiedzieli też, co robią przed każdym koncertem, jak również wymienili śmieszną sytuację jaka im się przytrafiła po występie:

Zespół tworzy czwórka rodzeństwa i chcieliśmy się dowiedzieć, jakie panują między nimi relacje.

Na koniec podpytaliśmy o nową piosenkę i czy kryją się za nią jakieś wielkie projekty.

Trzeci dzień piastonaliowej imprezy zaczął się śniadaniem.

Gdy studenci nabrali sił, najedli się i napoili miejsce miała Żakinada! Studenci jak zawsze przemaszerowali Opole w barwnych przebraniach, a ich ostatnim przystankiem był Ratusz. Opolscy żacy spotkali się z władzami uczelni oraz Prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim, który wręczył im klucze do miasta.

Kamila Chrzanowska i Krzysiek Masiarek rozmawiali ze studentami o ich przebraniach:

Jednym z pierwszych wykonawców środowych koncertów na Politechnice był zespół 47 Horses, band coverujący wszelkie gatunki muzyczne, grający również na imprezach okolicznościowych, supportował występ Happysadu i Comy. Nasz reporter Mateusz Wieczorek przeprowadził rozmowę z wokalistą Dawidem Bielasem oraz basistą Przemysławem Piecki. Członkowie bandu opowiedzieli o swoim zespole, wykonywanych utworach, pochodzeniu nazwy zespołu oraz o muzykowaniu w zespołach z autorskimi utworami.

W środę oprócz 47 Horses wystąpili także Four SeasonsPajujo, Happysad, a gwiazdą wieczoru była COMA.