Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki Jarosław Wasik wraz z Prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim oficjalnie otworzyli dziś Edukacyjne Studio Nagrań. Mini-recital zespołu SąStąd – laureatów 1 miejsca na Studenckim Festiwalu w Krakowie zapoczątkował działanie studia. Profesjonalne studio będzie przeznaczone na warsztaty dla zdolnych dzieci i młodzieży z Opola i okolic, ale także do komercyjnego użytku.

Dyrektor Wasik na uroczyste otwarcie Edukacyjnego Studia Nagrań wszedł w iście bondowskim stylu. Witając gości podkreślił, że prace nad tym projektem trwały długo, a dzień symbolicznego przecięcia wstęgi i rozpoczęcie działalności profesjonalnego studia nagrań jest bardzo ważny dla całego Muzeum Polskiej Piosenki. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podłączył studio „do prądu”, a zgromadzeni goście usłyszeli pierwsze dźwięki jazzowej aranżacji piosenki Przyjdzie na to czas z repertuaru Violetty Villas w wykonaniu zespołu SąStąd. Laureaci krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki zaskoczyli widownię także swoją wersją utworu Awinion Kombii oraz autorską piosenką Indeks. Po zakończenu mini-recitalu była możliwość by zwiedzić wnętrze studia, a nawet spróbować swoich wokalnych sił śpiewając wraz z zespołem świąteczną piosenkę.

5 pytań do Dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki Jarosława Wasika!

1. Do kogo skierowane jest Edukacyjne Studio Nagrań i jakie wydarzenia są przygotowywane przez Muzeum?

2. Czy każdy będzie mógł wynająć studio, żeby zarejestrować tam swój materiał muzyczny?

3. Kto wpadł na pomysł, żeby mini-recital rozpocząć utworem Przyjdzie na to czas w 7-tą rocznicę śmierci Violetty Villas?

4. Czy zwiedzający Muzeum będą mieli dostęp także do studia nagrań?

5. Czy dyrektor Muzeum sam pragnie nagrać własny album w Edukacyjnym Studio Nagrań?

Tekst i zdjęcia: Marcin Wolniak@marcinspiewazgwiazdami