Uczestnicy XXII Krajowej Konferencji PSRP w trakcie południowych szkoleń mogli się dowiedzieć m.in. o tym jakie są dobre praktyki przy organizacji konferencji, czy jak pozyskiwać środki.

Blok południowy rozpoczął Bartłomiej Majewski swoim panelem pt Dobre praktyki w organizacji konferencji. Bartosz jest Przewodniczącym Samorządu Studenckiego AWF w Warszawie i zgodził się podzielić swoim doświadczeniem w organizacji konferencji. Nam też powiedział o swoim szkoleniu kilka słów:

W tym czasie prelegent Mateusz Karpiński, Przedstawiciel PSRP w ESU, prowadził panel zatytułowany Samorząd w obliczu umiędzynarodowienia szkół wyższych. Sam panel podzielony był na 3 części. Pierwszą z nich prowadził Mateusz, drugą Anna Kowalska reprezentująca organizację PL-student-NL, trzecią natomiast prowadziły zaprzyjaźnione organizacje samorządowe z zagranicy. Tematykę spotkań zdradził nam Karpiński:

Kolejnym ważnym elementem XXII Krajowej Konferencji PSRP była seria szkoleń

Ariela Wojciechowskiego zatytułowanych kolejno – Samorząd Studencki partnerem dla otoczenia, Pozyskiwanie środków oraz Biznes a studenci – oczekiwania i możliwości współpracy. Sam Ariel jest Przewodniczącym Komisji ds. Kontaktów Zewnętrznych oraz członkiem Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów RP. W rozmowie zdradził nam, czego można się było dowiedzieć uczestnicząc w jego szkoleniu:

W bloku południowym znalazł się także warsztat Publikacje naukowe prowadzony przez autorkę wielu publikacji naukowych – Katarzynę Kaczmarek, o których opowiedziała nam sama prowadząca:

Południe zakończył warsztat pt Samorząd w obliczu umiędzynarodowienia szkół wyższych prowadzony wspólnie przez Martynę Kopacz oraz Annę Kowalską, po którym wszyscy mogli pełni wiedzy i nowych informacji udać się na obiad. Dziewczyny chętnie nam opowiedziały o wykładzie i innych swoich warsztatach :

O samej konferencji wypowiedział się też jeden z gości zza granicy, Marcin Wilk reprezentujący Wielką Brytanię:

Patryk Korzec i Julia Kędziora