W studiu Radia Sygnały gościli Katarzyna Kelner oraz Maciej Miga, a z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o futsalu kobiet i mężczyzn.

Żeńska drużyna futsalu Uniwersytetu Opolskiego w dniach 25-28 stycznia rozegrała półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Wałbrzychu. Zawodniczki UO pod przewodnictwem Macieja Migi zajęły 13. miejsce – po zwycięstwie 4:0 z UE Katowice oraz dwóch porażkach z UJ Kraków i AJD Częstochowa – i niestety nie awansowały do dalszej fazy AMPów.

Jedną z zawodniczek w składzie UO była Katarzyna Kelner, która w piłkę nożną gra od dziecka. Aktualnie broni barw II-ligowego SWD Wodzisław Śląski, jednak gdy na trawiastych boiskach trwa przerwa zimowa, zawodniczka szlifuje swoje umiejętności w futsalu w drużynie LZS Rolnik B. Głogówek. Z piłkarką porozmawialiśmy o jej początkach z futbolem, ale także o rozwoju kobiecej piłki w Polsce.

Panowie także reprezentowali Uniwersytet Opolski w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu. W dniach 1-4 lutego rywalizowali we Wrocławiu głównie z wrocławskimi drużynami. Podopieczni Macieja Migi przegrali 2:5 z UŚ Katowice, później wygrali 7:2 z UM Wrocław, a na końcu zremisowali 1:1 z Uniwersytetem Wrocławskim. Mecz o 9. miejsce wygrali w karnych z PWr Wrocław i niewiele zabrakło im, by awansować do turnieju finałowego.

Maciej Miga to nie tylko trener żeńskiej i męskiej sekcji futsalu na Uniwersytecie Opolskim, ale także zawodnik pierwszoligowego FK Odra Opole. Przed opolskimi futsalistami ligowy mecz z GKS Futsal Nowiny, który odbędzie się 23 lutego o 20:00. Poprzedni mecz z tą drużyną opolanie wygrali aż 2:8 na wyjeździe.

W realizacji programu pomógł lokal QUCHNIA

Paulina Kurtyka